Zestawy klocków Lego z serii Lego Minecraft

Zestawy klocków Lego z serii Lego Minecraft

Kto z nas w dzieciństwie nie lubił bawić się klockami Lego? Zapewne każdy z nas miał styczność z tą marką zabawek. Ta duńska firma weszła na stałe do kanonu najbardziej rozpoznawalnych popkulturowych zjawisk na świecie, tworząc zestawy związane z filmami, grami, albumami muzycznymi czy chociażby odwzorowując życie w mieście. Firma posiada również osobne studia, które tworzą gry komputerowe i filmy z udziałem sympatycznych klockowych bohaterów. Gra która jednak najbardziej odzwierciedlała doświadczenie budowanie i tworzenia z klocków, jest tytułem zupełnie niezwiązanym z duńską marką, mowa tu oczywiście o grze Minecraft.

Minecraft stań się budowniczym w wirtualnej rzeczywistości, klocki bez sprzątania

Minecraft powstał w roku 2011 jako produkt firmy Mojang Studios wydany na komputery osobiste, Playstation i Xbox. Jest to gra sandboxowa tzn. taka w której gracz niczym w piaskownicy ma niemal nieograniczone możliwości i może kreować świat w wybrany przez siebie sposób. Żywe kolory, proste sterowanie brak krwi i przemocy sprawiał, że był to produkt adresowany głównie dla dzieci. Jednakże gra zyskał niesamowitą popularność a odbiorcami zostali odbiorcy w każdym wieku w niemal każdym możliwym państwie! Ten światowy fenomen również w Polsce był bardzo popularny, największym zainteresowaniem gra cieszyła się około 2015 roku. Do tej pory gra wciąż ma duże grono zagorzałych zwolenników oraz zyskuje nowych użytkowników.

 Lego Minecraft fuzja dwóch światów, stań się budowniczym totalnym

Również firma Lego nie pozostała obojętna na tę popularną grę. Wynikiem czego powstała osobna kolekcja Lego minecraft nowość, która odzwierciedlała przygody Steve’a głównego bohatera serii Minecraft, oraz jego przyjaciół. Jednym z zestawów wchodzących w skład kolekcji Lego Minecraft jest Kreatywny Warsztat 3.0 (21611) jest to zestaw idealnie odwzorowujący zabawę jaką daje gra. W zestawie znajdują się postacie znane z gry Steve, Alex czy Creeper. Zestaw można przekształcić na 3 inne budowle i tylko od małych budowniczych zależy, który z nich chcą zbudować. Zabawa z ulubionymi bohaterami z serii staje się rzeczywistością! Jednym z symboli serii jest różowa świnka, w zestawie Dom w kształcie świni (21170) możemy zbudować budowlę, która przypomina właśnie wspomnianą maskotkę serii.